Podatki – Raje Podatkowe 💲 Rozliczenie PIT online - dlaczego warto? - Podatki - Raje Podatkowe Raje Podatkowe Wszystko o Podatkach

.:: Translator ::.

BulgarianDanishDutchEnglishFrenchGermanHebrewHungarianItalianLithuanianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishUkrainian
Logo Podatki XMC.PL

Rozliczenie PIT online – dlaczego warto?

Złożenie deklaracji PIT to obowiązek każdego podatnika. Każda osoba, która uzyskała w ubiegłym roku dochody, musi rozliczyć się z fiskusem. Rozliczenie PIT dla wielu Polaków to nadal stresujący moment. Możliwość popełnienia błędu sprawia, że wielu podatników decyduje się na skorzystanie z usług księgowych.

e pit pitax.pl

Z biegiem lat digitalizacja zmienia życie na prostsze, także w kwestii podatków. Coraz bardziej popularnym sposobem rozliczenia z urzędem skarbowym jest złożenie PIT online. Jak rozliczyć PITy online? Dlaczego warto rozliczyć PIT 2022 online?  Jeśli zadajesz sobie pytanie – jak rozliczyć mój PIT, dobrze trafiłeś. Chętnie podpowiemy.  

Rozliczenie PIT online – jak to zrobić?  

Rozliczenie PIT online jest możliwe dzięki zaufanym programom, dostępnym w sieci. Przykładem zaufanego programu jest PITax, z którego korzysta wielu zadowolonych użytkowników w całym kraju. Dużym ułatwieniem jest nowe rozwiązanie rządowe, dzięki któremu za pomocą profilu zaufanego mamy dostęp do wstępnego rozliczenia. Korzystanie z portalu niesie jednak ryzyko ominięcia ulg i odliczeń, które w wielu przypadkach robią ogromną różnicę. Aby złożyć deklarację za pomocą programów niezbędny będzie PIT za poprzedni rok podatkowy. Kolejnym rokiem będzie założenie konta lub też zalogowanie się w portalu, a następnie dobranie odpowiedniej formy rozliczenia. Za pomocą intuicyjnego kreatora e-PITy online są niezwykle proste do wypełnienia. Podatnik powinien wpisać wszystkie ulgi oraz informacje z PIT-11 lub inne obowiązujące dla danego podatnika zestawienia przychodów. Co ważne, deklaracja PIT rozliczenie online pozwala na przekazanie 1,5% podatku na Organizację Pożytku Publicznego. Dzięki programowi PITax możliwe jest wysłanie deklaracji online, bez konieczności udania się do urzędu skarbowego czy na pocztę. Za pomocą programu do PIT online podatnik może pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru, a więc potwierdzenie dostarczenia dokumentu do urzędu.

Dlaczego warto rozliczyć PIT online? 

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy powinienem rozliczyć mój ePIT online, odpowiedź jest prosta. Coraz więcej Polaków decyduje się na to rozwiązanie głównie ze względu na wygodę. Bez wychodzenia z domu można złożyć deklarację podatkową. Jest to niewątpliwe ułatwienie dla osób mieszkających z dala od urzędu skarbowego lub placówki pocztowej. Jest to doskonałe rozwiązanie również dla osób starszych, schorowanych czy zapracowanych, którym trudno wygospodarować czas. Tradycyjne rozliczenie w wersji papierowej wymaga bowiem dostarczenia formularza do urzędu lub wysłania go pocztą. PIT online to duża oszczędność czasu, ale także funduszy. W kilka minut dokonasz rozliczenia, bez konieczności straty czasu w kolejce pocztowej lub w urzędzie. Programy do rozliczenia PIT w sieci, w tym zaufany PITax są bardzo proste w obsłudze. Starsze osoby nadal bronią się przed korzystaniem z nowoczesnych rozwiązań, wychodząc z założenia, że program musi być skomplikowany w obsłudze. Nic bardziej mylnego. Za pomocą intuicyjnego kreatora każdy, nawet nie wprawiony użytkownik sieci wypełni i wyśle swój formularz. Nowoczesne programy pozwalają na dodanie odpowiednich ulg, a także przekazanie 1,5 podatku na cele dobroczynne. 

Programy do rozliczenia PIT online z roku na rok stają się bardziej popularne. Jest to sposób na szybkie wypełnienie formularza. PIT online eliminuje ryzyko popełnienia błędów, a co za tym idzie starty czasu. Podatnicy doceniają brak konieczności wizyty w urzędzie skarbowym, który nie budzi pozytywnych emocji. Sprawdź sam, rozlicz PIT online w kilka minut! 

Kategoria: Podatki